Uygulamara Kartlı ve Biyometrik Giriş Çözümleri

Kişiler arasında kolaylıkla paylaşılabilen şifrelemeye dayalı erişim sistemleri, günümüzde yaşanan veri kayıplarının ve kötü amaçlı istihbarat faaliyetlerinin önüne geçmek konusunda oldukça yetersiz kalmaktadır. Yönetim ve denetim yazılımlarına, finansal verilerin tutulduğu programlara yahut teknik veya mekanik tasarımların, endüstriyel sırların barındırıldığı uygulamalara erişim için kullanılan şifreleme yöntemi zaman ve maliyet açısından tamiri mümkün olmayan veri kayıplarına yol açabilmektedir. 

Ones Technology tarafından uyumlu bir ekosistem olarak sunulan sistemler bu konuda ortaya çıkan güvenlik ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Uygulamalara kartlı ve biyometrik erişim sistemleri, kullanıcıların işletim sistemi üzerinde çalışan uygulamalara avuç içi damar izi ve yüz biyometrisi gibi biyometrik özelliklerini kullanarak giriş yapmalarını sağlar. Şifre veya geleneksel kart teknolojilerinin kullanıldığı kimlik doğrulama yöntemlerinin yerini alan biyometrik çözümler, güvenlik seviyesine çok katmanlı bir boyut kazandırırken aynı zamanda kullanım kolaylığı sunar.

Yazılım ve uygulamalara entegre edilen kartlı ve biyometrik tabanlı erişim altyapılarının güvenlik açısından sağladığı önemli faydalar bulunmaktadır.

Çift Katmanlı Güvenlik

Biyometrik özellikler, benzersiz ve kopyalanamaz nitelikleriyle yüksek seviyede güvenlik sağlar. Yetkisiz erişim ve kimlik hırsızlığı risklerini minimize eder.

Zaman-Maliyet Kazancı

Şifre sıfırlama işlemleri ve güvenlik ihlalleriyle ilgili yönetim maliyetleri azalır. Ayrıca, kullanıcıların sistemlere erişimi hızlandığı için iş süreçleri daha verimli hale gelir.

Kolay ve Hızlı Erişim

Kullanıcılar, karmaşık şifreleri hatırlamak ve girme zorunluluğundan kurtularak, uygulamalara hızlı ve kolay bir şekilde erişebilir.

Yüksek Verimlilik

İnsan hareketliliğin yüksek olduğu kuruluşlarda, kullanıcıların geçişini daha hızlı ve verimli bir şekilde kontrol eder.

Uyumlu ve Entegre

Biyometrik erişim altyapısı, mevcut sistemlere uyumlu ve entegre bir şekilde çalışarak altyapının değiştirilmesinin önüne geçer.

İzleme ve Raporlama

Gelişmiş yetkilendirme ve izleme seçenekleri kimin, hangi saatler arasında sisteme girdiği ve sistemde hangi aksiyonları aldığı gibi bilgileri otomatik olarak raporlanır.

Uygulamalara Kartlı ve Biyometrik Erişim Altyapısı

Uygulamalara yönelik olarak geliştirilen kartlı ve biyometrik giriş çözümleri, kullanıcıların kimliklerini en güvenilir yöntem olan benzersiz biyometrik özellikleri ile doğrulayarak yetkisiz erişim ve kimlik hırsızlığı risklerini ortadan kaldırır. Bu sistemler, savunma sanayii, bilgi gizliliğine dayalı endüstriyel üretim ve AR-GE kuruluşları ile finans, sağlık hizmetleri, eğitim ve devlet kurumları gibi kritik tesislerde, hassas verilerin korunması ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi açısından büyük önem taşır.

Kullanıcıların güvenli bir şekilde giriş yapmalarını sağlayarak, şifreli erişim yöntemlerinin yol açtığı güvenlik zafiyetlerinden kurtulmalarına yardımcı olan bu sistemler, kuruluşlar için zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Akıcı ve güvenli bir deneyim sunan bu sistemlerde, entegre donanım ve yazılım ürünleri bir arada kullanılır.

Biyometrik ve Kart Tabanlı Okuyucular

Bu cihazlar, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için hem biyometrik özellikleri kullanarak oluşturduğu şifrelenmiş şablonlardan hem de akıllı kart teknolojilerinin sunduğu protokollerden yararlanır.

Ergonomik Avuç Konumlandırma Ünitesi

Çift Antenli Temassız Kart Okuyucu

Temassız Avuç Konumlandırma Ünitesi

Ergonomik Avuç Konumlandırma Ünitesi

Yönetim ve Denetim Yazılımları

Yönetim ve denetim yazılımları, geçiş kontrol sisteminin tek bir noktadan yönetilmesini ve denetlenmesini sağlar. Organizasyon verimliliğini etkin bir şekilde artıran, giriş-çıkış hareketliliğini denetleyen ve kişilerin yetkilendirme süreçlerini düzenleyen gelişmiş yazılımlardır.

Uygulamalara Entegre Edilebilen Biyometrik Kimlik Doğrulama Uygulaması

Biyometrik Linux Oturum Açma Uygulaması

Biyometrik Windows Oturum Açma Uygulaması

BioAffix Ürün Ailesi Merkezi Yönetim Uygulaması

© 2023 Ones Technology