Hakkımızda

2008 yılında faaliyetlerine başlayan Ones Technology, yurt içi ve yurt dışında, gerek kamu gerekse özel sektör ihtiyaçlarına yönelik biyometrik ve bilgi güvenliği çözümleri sunmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda uyguladığımız süreç, sektörel ihtiyaçlara yönelik problemlerin belirlenmesi ile başlar, ilgili teknolojilerin araştırılması ve üretilmesi ile devam eder ve amaca yönelik komple çözümler üretilerek sonlanır.

Öncelikli olarak biyometrik teknolojiler temeline dayanan güvenlik ve bilişim çözümleri sunmaya başlayan Ones Technology, 2011 yılında SGK’da var olduğu belirlenen kayıp ve kaçakların önlenmesi amacıyla, iş ortağı Fujitsu Technology Solutions ile birlikte sunduğu “Avuç İçi Damar İzi Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi”ni faaliyete geçirmiştir. Bu sistem, birincil ve ikincil testlerin ardından 2013 yılı Aralık ayında kabul edilmiş ve SGK’ya bağlı tüm özel sağlık kurumları tarafından kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Sistemin istemci yazılımı ve donanımı, sunucu yazılımı, veri merkezi tasarımı 2 yılı aşkın bir sürede gerçekleştirilmiştir. Sistem şu anda özel hastanelerin %90’ından fazlası tarafından kullanılmaktadır.

Büyüklüğü itibari ile dünyanın sayılı biyometri projelerinden olan “Avuç İçi Damar İzi Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi” ile bu konudaki bilgi ve tecrübesini ileri seviyeye taşıyan Ones Technology, biyometrik sensör ve teknolojilerden bağımsız, hızlı ve güvenilir bir kimlik doğrulama altyapısı olan “BioAffix Ürün Ailesi” projesini de hayata geçirmiştir.

Ones Technology, sensör bağımsız biyometrik güvenlik teknolojilerini mevcut ihtiyaçları karşılamak amacıyla kamu kurumları, bankacılık ve finans, askeri ve özel sektörün hizmetine sunmaktadır.