İşletim Sistemlerine Biyometrik Giriş Çözümleri

İşletim sistemlerine klasik yöntemle gerçekleştirilen erişimler, istemli ya da istemsiz olarak kullanıcılar arasında paylaşılabilen, çalınabilen bir yapıda olduğu için büyük risk barındırmaktadır. Bu nedenle sistem yönetim bilgisayarlarına ve yazılımlarına erişim için biyometrik doğrulama teknolojilerinin kullanılabildiği çözümlerin uygulanması hayati öneme sahiptir.

Özellikle bir ürün, proje veya operasyon kapsamında; AR-GE ve üretim faaliyetleriyle elde edilen verilerin yetki gasbı ve kimlik hırsızlığı gibi girişimlerle çalınması, ifşa edilmesi ve başka ellere geçmesi gibi riskler, telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açmaktadır. Bu ve benzer istihbarat faaliyetlerine karşı önlem almanın en etkili yolu, doğru teknolojilerle doğru yetkilendirmenin yapılması ve bunun mümkün olan en yüksek güvenlik protokolüyle desteklenmesidir.

İşletim sistemlerine entegre edilen kartlı ve biyometrik tabanlı erişim altyapılarının güvenlik açısından sağladığı önemli faydalar bulunmaktadır.

Çift Katmanlı Güvenlik

Hem fiziksel kart hem de biyometrik verilerin kullanılması, çift katmanlı bir güvenlik önlemi sağlar.

Sahteciliği Önleme

Parmak izi, avuç içi damar izi veya yüz tanıma gibi biyometrik verilerin kullanılması, sahteciliği önleme konusunda etkili bir yol sunar.

Kolay ve Hızlı Erişim

Kullanıcıların hızlı ve sorunsuz bir şekilde giriş yapmalarını sağlar. Uzak masaüstü bağlantılarında şifre bilgisini ortadan kaldırarak biyometrik kimlik bilgisiyle erişime olanak tanır.

Yüksek Verimlilik

İnsan hareketliliğin yüksek olduğu kuruluşlarda, kullanıcıların geçişini daha hızlı ve verimli bir şekilde kontrol eder.

Uyumlu ve Entegre

Kartlı ve biyometrik tabanlı erişim altyapısı, mevcut sistemlere uyumlu ve entegre bir şekilde çalışır. Active Directory sistemlerine, veri tabanlarına ve WEB servislerine kolaylıkla entegre edilebilir.

İzleme ve Raporlama

Gelişmiş yetkilendirme ve izleme seçenekleri kimin, hangi saatler arasında sisteme girdiği ve sistemde hangi aksiyonları aldığı gibi bilgileri otomatik olarak raporlanır.

İşletim Sistemlerine Biyometrik Giriş Altyapısı

Şifre bilgisini ortadan kaldırarak daha güvenli oturum açmanızı sağlayan, şifre ile giriş işlemlerinde meydana gelmesi muhtemel hız ve güvenlik sorunlarını ortadan kaldıran, biyometrik verinin kopyalanamaması sayesinde yetkisiz girişleri kesin olarak engelleyen bu sistemlerde, entegre donanım ve yazılım ürünleri bir arada kullanılır.

Biyometrik ve Kart Tabanlı Okuyucular

Bu cihazlar, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için hem biyometrik özellikleri kullanarak oluşturduğu şifrelenmiş şablonlardan hem de akıllı kart teknolojilerinin sunduğu protokollerden yararlanır.

Ergonomik Avuç Konumlandırma Ünitesi

Çift Antenli Temassız Kart Okuyucu

Temassız Avuç Konumlandırma Ünitesi

Ergonomik Avuç Konumlandırma Ünitesi

Yönetim ve Denetim Yazılımları

Yönetim ve denetim yazılımları, geçiş kontrol sisteminin tek bir noktadan yönetilmesini ve denetlenmesini sağlar. Organizasyon verimliliğini etkin bir şekilde artıran, giriş-çıkış hareketliliğini denetleyen ve kişilerin yetkilendirme süreçlerini düzenleyen gelişmiş yazılımlardır.

Yüksek Güvenlikli Merkezi Kimlik Doğrulama Sunucusu

BioAffix Ürün Ailesi Merkezi Yönetim Uygulaması

Biyometrik Windows Oturum Açma Uygulaması

Biyometrik Linux Oturum Açma Uygulaması

© 2023 Ones Technology