fuar-citex2014-01

Citex 2014 Fuar Standı

6-9 Kasım da Ankara’ da düzenlenen ve 31.Ulusal Bilişim Kurultayı’nın da yapıldığı fuarda Ones Technology Fuar süresince Biyometrik alanda geliştirmiş oldukları ürünlerin tanıtımıyla yoğun ilgi çekti. Türkiye genelinde özel ve üniversite hastanelerinde kullanılmakta olan “Avuç İçi Taraması ile Hasta Kimlik Doğrulaması” projesinin tüm yazılımını gerçekleştiren firma, yapmış olduğu yazılımla bugüne kadar 18 milyon vatandaşın kaydının gerçekleştirilmesini, 86 milyon vatandaşın biyometrik kimlik doğrulamasının yapılmasını ve %99.99 çalışırlık oranı ile vatandaşlarımızın sorunsuz, hızlı ve güvenli bir şekilde sağlık hizmeti almasını sağlayarak uluslararası ölçekte de ses getiren büyük bir başarıya imza attı.

fuar-citex2014-02

Birçok kurum ve kuruluş yetkilisi, Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri ile ilgili bilgi aldı.

Ones Technology Genel Müdürü Engin Can, Fuar süresince vatandaşlarımızı biyometrik teknolojiler ve kullanımı konusunda bilinçlendirmeye ve bilgilendirmeye çalıştıklarını, bunun yanısıra da birçok firmadan kendi ürünlerinde biyometrik teknolojilerin kullanımı ve entegrasyonu yönünde talepler aldıklarını belirtti. Biyometrik Teknolojilere, tüm yeni teknolojilerde olduğu gibi az bilinirliğinden dolayı ön yargıyla yaklaşıldığını ancak yakın gelecekte bu verilerin doğru ve güvenli şekilde saklanarak bu projede olduğu gibi vatandaşlarımızın ve devletin yararına kullanılması ile günlük hayatımızı hızla ve pozitif yönde değiştirdiğine tanık olacağımızı ifade etti. Bu bağlamda gerçekleştirdikleri SGK Biyometrik hasta kimlik doğrulama sistemi ile hem vatandaşlarımızın haklarını korurken kayıp kaçakların önlenmesinde de büyük fayda sağladıklarını ifade etti.

Engin Can, Ones Technology olarak biyometriye dayalı WinLogon, AppLogon, HealthCare ve Gate gibi modülleri 2 yılı aşkın bir süredir geliştirdiklerini söyledi. Bankacılık, Telekom, Eğitim, Sağlık ve Ulaşım sektörleri başta olmak üzere kullanıcılara ait şifre kullanımının tamamen ortadan kaldırarak son derece güvenli BioAffix Biyometrik Kimlik Doğrulama Ürün Ailesi’ni geliştirdiklerini ifade etti. Bu sayede şifrenin çalınması, unutulması, paylaşılmasının ve buna bağlı yetkisiz erişimlerin önüne tamamen geçtiklerini belirtti.